Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 13:23
Despre JULU TEAM INVEST S.R.L.
JULU TEAM INVEST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2020 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, JULU TEAM INVEST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 244.147 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-80.2%). Profitul net inregistrat a fost de 5.439 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a ramas relativ stabila de la 235.000 RON in 2020 la 244.147 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 244.147 RON
- Venituri totale
- 244.147 RON
- Cheltuieli totale
- 236.934 RON
- Profit brut
- 7.213 RON
- Profit net
- 5.439 RON
- Marja profit net
- 2,23%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 121.253 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 94.071 RON
- Casa & conturi bănci
- 27.182 RON
- Capital propriu
- 83.297 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Grigore Ionescu nr. 63, 2
- Detalii
- camera 1
- Cod postal
- 2
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 11.11.2025
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2020 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 244.147 RON
- Rezultat net
- 5.439 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 244.147 RON | 1.231.358 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 244.147 RON | 1.231.357 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 236.934 RON | 1.219.084 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 7.213 RON | 12.273 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 5.439 RON | 1.437 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 121.253 RON | 126.002 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 121.253 RON | 126.002 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 94.071 RON | 83.563 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 27.182 RON | 42.439 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 37.956 RON | 48.144 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 83.297 RON | 77.858 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 4,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 6,5 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 3,19 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 68,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 244.147 -80,2% față de anul precedent | 244.147 | 236.934 | 7.213 -41,2% față de anul precedent | 5.439 +278,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 1.231.358 +74,4% față de anul precedent | 1.231.357 | 1.219.084 | 12.273 -94,2% față de anul precedent | 1.437 -99,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 706.241 +69,8% față de anul precedent | 706.316 | 495.105 | 211.211 +10,6% față de anul precedent | 204.290 +9,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 416.026 +77,0% față de anul precedent | 416.431 | 225.484 | 190.947 -18,8% față de anul precedent | 186.865 -18,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 235.000 | 235.000 | 0 | 235.000 | 227.950 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 121.253 | 121.253 | 0 | 94.071 | 27.182 |
| 2023 | 0 | 126.002 | 126.002 | 0 | 83.563 | 42.439 |
| 2022 | 0 | 341.663 | 341.663 | 2.920 | 272.816 | 65.927 |
| 2021 | 0 | 276.440 | 276.440 | 0 | 218.886 | 57.554 |
| 2020 | 230 | 235.200 | 235.430 | 0 | 235.000 | 200 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 37.956 -21,2% față de anul precedent | 83.297 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 48.144 -61,2% față de anul precedent | 77.858 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2022 | 123.937 +524,5% față de anul precedent | 217.726 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2021 | 19.846 +172,6% față de anul precedent | 256.594 | Neraportat | 1 |
| 2020 | 7.280 | 228.150 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
6 repere. O singură cronologie.
Din 2020 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 244.147 RON. Profit: 5.439 RON
Cifra de afaceri: 244.147 RON. Profit: 5.439 RON
- Cifra de afaceri
- 244.147 RON -80.17% față de anul precedent
- Profit net
- 5.439 RON +278.5% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 37.956 RON -21.16% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.231.358 RON. Profit: 1.437 RON
Cifra de afaceri: 1.231.358 RON. Profit: 1.437 RON
- Cifra de afaceri
- 1.231.358 RON +74.35% față de anul precedent
- Profit net
- 1.437 RON -99.3% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 48.144 RON -61.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 706.241 RON. Profit: 204.290 RON
Cifra de afaceri: 706.241 RON. Profit: 204.290 RON
- Cifra de afaceri
- 706.241 RON +69.76% față de anul precedent
- Profit net
- 204.290 RON +9.32% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 123.937 RON +524.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 416.026 RON. Profit: 186.865 RON
Cifra de afaceri: 416.026 RON. Profit: 186.865 RON
- Cifra de afaceri
- 416.026 RON +77.03% față de anul precedent
- Profit net
- 186.865 RON -18.02% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 19.846 RON +172.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 235.000 RON. Profit: 227.950 RON
Cifra de afaceri: 235.000 RON. Profit: 227.950 RON
- Cifra de afaceri
- 235.000 RON
- Profit net
- 227.950 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 7.280 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataJULU TEAM INVEST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
JULU TEAM INVEST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul JULU TEAM INVEST S.R.L.?
CUI-ul JULU TEAM INVEST S.R.L. este 43464381.
Unde este sediul JULU TEAM INVEST S.R.L.?
JULU TEAM INVEST S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Grigore Ionescu nr. 63, 2, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata JULU TEAM INVEST S.R.L.?
JULU TEAM INVEST S.R.L. a fost infiintata in anul 2020 (5 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a JULU TEAM INVEST S.R.L. in 2024?
In 2024, JULU TEAM INVEST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 244.147 RON.
Cati angajati are JULU TEAM INVEST S.R.L.?
JULU TEAM INVEST S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are JULU TEAM INVEST S.R.L.?
JULU TEAM INVEST S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).
Ce profit a inregistrat JULU TEAM INVEST S.R.L. in 2024?
JULU TEAM INVEST S.R.L. a inregistrat un profit net de 5.439 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.