Activ Plătitor TVA

SUTICAU IMMO CONST S.R.L.

CUI: 43560664
CIF: RO43560664
Reg. Com.: J06/45/2021
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 ianuarie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 14:44

Despre SUTICAU IMMO CONST S.R.L.

SUTICAU IMMO CONST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Măgura Ilvei Com. Măgura Ilvei, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SUTICAU IMMO CONST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 729.237 RON, in crestere fata de anul precedent (+34.5%). Profitul net inregistrat a fost de 41.739 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a scazut de la 1.338.622 RON in 2021 la 729.237 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
729.237 RON
Venituri totale
736.577 RON
Cheltuieli totale
680.108 RON
Profit brut
56.469 RON
Profit net
41.739 RON
Marja profit net
5,72%
Active imobilizate
345.436 RON
Active circulante
315.762 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
246.599 RON
Casa & conturi bănci
69.163 RON
Capital propriu
475.663 RON

Contact

AdresaRomania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Măgura Ilvei Com. Măgura Ilvei, 427145

Adresă sediu social

Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Măgura Ilvei Com. Măgura Ilvei, 427145
Cod poștal: 427145
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Măgura Ilvei Com. Măgura Ilvei, 427145
Cod postal
427145
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 14.01.2021
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
729.237 RON
Rezultat net
41.739 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 729.237 RON 542.401 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 736.577 RON 549.332 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 680.108 RON 445.653 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 56.469 RON 103.679 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 41.739 RON 98.906 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 345.436 RON 460.586 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 315.762 RON 249.348 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 661.198 RON 709.934 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 246.599 RON 167.889 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 69.163 RON 81.459 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 185.535 RON 199.924 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 475.663 RON 510.010 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active661.198RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

28,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale661.198 RON
Datorii totale185.535 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
6,3 %Profit net / active totale
ROE
8,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,70 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
71,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 729.237 +34,5% față de anul precedent 736.577 680.108 56.469 -45,5% față de anul precedent 41.739 -57,8% față de anul precedent 0 0
2023 542.401 -49,5% față de anul precedent 549.332 445.653 103.679 -14,1% față de anul precedent 98.906 -10,2% față de anul precedent 0 0
2022 1.074.513 -19,7% față de anul precedent 1.100.887 980.223 120.664 -80,5% față de anul precedent 110.134 -81,8% față de anul precedent 0 0
2021 1.338.622 1.344.147 726.245 617.902 604.745 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 345.436 315.762 661.198 0 246.599 69.163
2023 460.586 249.348 709.934 0 167.889 81.459
2022 562.046 77.253 639.299 0 8.300 68.953
2021 252.512 366.315 618.827 0 145.964 220.351

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 185.535 -7,2% față de anul precedent 475.663 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 199.924 -4,0% față de anul precedent 510.010 Neraportat 1 -66,7% față de anul precedent
2022 208.351 +1.400,9% față de anul precedent 430.948 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2021 13.882 604.945 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

5 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
5 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 729.237 RON. Profit: 41.739 RON

Cifra de afaceri: 729.237 RON. Profit: 41.739 RON

Cifra de afaceri
729.237 RON +34.45% față de anul precedent
Profit net
41.739 RON -57.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
185.535 RON -7.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 542.401 RON. Profit: 98.906 RON

Cifra de afaceri: 542.401 RON. Profit: 98.906 RON

Cifra de afaceri
542.401 RON -49.52% față de anul precedent
Profit net
98.906 RON -10.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -66.67% față de anul precedent
Datorii
199.924 RON -4.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.074.513 RON. Profit: 110.134 RON

Cifra de afaceri: 1.074.513 RON. Profit: 110.134 RON

Cifra de afaceri
1.074.513 RON -19.73% față de anul precedent
Profit net
110.134 RON -81.79% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
208.351 RON +1400.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.338.622 RON. Profit: 604.745 RON

Cifra de afaceri: 1.338.622 RON. Profit: 604.745 RON

Cifra de afaceri
1.338.622 RON
Profit net
604.745 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
13.882 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSUTICAU IMMO CONST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Măgura Ilvei Com. Măgura Ilvei (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

SUTICAU IMMO CONST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Măgura Ilvei Com. Măgura Ilvei (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

5 din 5 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4120, Bistriţa-Năsăud

CONSTRUCTII-MOLNAR PRODCOM SRL
CUI: 4512143CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Teaca Com. Teaca1993-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
748.882 RON
Profit
137.066 RON
Angajati
0
MARRIO SMART BUILDINGS S.R.L.
CUI: 42824539CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2020-07-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
726.869 RON
Profit
305.133 RON
Angajati
6
SDR IOAN CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47147408CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Floreşti Com. Nimigea2022-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
769.896 RON
Profit
310.918 RON
Angajati
0
BRUMALIREB CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 39852016CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Rebra Com. Rebra2018-09-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
721.661 RON
Profit
204.871 RON
Angajati
5
AFL DESIGN CONSTRUCT SRL
CUI: 37365740CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Maieru Com. Maieru2017-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
921.762 RON
Profit
348.475 RON
Angajati
5
GEMELLE M & N S.R.L.
CUI: 37045680CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Şieu-Odorhei Com. Şieu-Odorhei2017-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
651.704 RON
Profit
249.736 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Bistriţa-Năsăud

GFH KOMPLETT S.R.L.
CUI: 43538950CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Teaca Com. Teaca2021-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.869 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
FLA OPEN BUILD S.R.L.
CUI: 43532176CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Beclean2021-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
58.873 RON
Profit
58.303 RON
Angajati
1

Alte firme din Bistriţa-Năsăud

ALL & BRANDS VINTAGE S.R.L.
CUI: 43552785CAEN: 4791
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Telciu Com. Telciu2021-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
168.162 RON
Profit
7.632 RON
Angajati
1
ZLZ SELF S.R.L.
CUI: 43560672CAEN: 4520
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Luşca Orş. Năsăud2021-01-15
fara e-Factura
BRILIANT CONCEPT S.R.L.
CUI: 43538977CAEN: 8123
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2021-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
79.857 RON
Profit
48.159 RON
Angajati
1
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Susenii Bârgăului Com. Prundu Bârgăului2021-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
253.035 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
NEMESTON FOREST S.R.L.
CUI: 43297909CAEN: 1611
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Tureac Com. Tiha Bârgăului2020-11-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.081.315 RON
Profit
135.610 RON
Angajati
4
ALEXLIL SH S.R.L.
CUI: 43737201CAEN: 4779
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Sigmir Mun. Bistriţa2021-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
304.855 RON
Profit
75.566 RON
Angajati
2
ASCENDENT INTERNATIONAL S.R.L.
CUI: 41497668CAEN: 8559
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2019-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
9.269 RON
Angajati
0
DEMO-MUZICA S.R.L.
CUI: 45482945CAEN: 9001
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Unirea Mun. Bistriţa2022-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.500 RON
Profit
8.266 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SUTICAU IMMO CONST S.R.L.?

CUI-ul SUTICAU IMMO CONST S.R.L. este 43560664.

Unde este sediul SUTICAU IMMO CONST S.R.L.?

SUTICAU IMMO CONST S.R.L. are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Măgura Ilvei Com. Măgura Ilvei, 427145, Sat Măgura Ilvei Com. Măgura Ilvei, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.

Cand a fost infiintata SUTICAU IMMO CONST S.R.L.?

SUTICAU IMMO CONST S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SUTICAU IMMO CONST S.R.L. in 2024?

In 2024, SUTICAU IMMO CONST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 729.237 RON.

Cati angajati are SUTICAU IMMO CONST S.R.L.?

SUTICAU IMMO CONST S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SUTICAU IMMO CONST S.R.L.?

SUTICAU IMMO CONST S.R.L. are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat SUTICAU IMMO CONST S.R.L. in 2024?

SUTICAU IMMO CONST S.R.L. a inregistrat un profit net de 41.739 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.