Activ

IDA CARE-HOME S.R.L.

CUI: 43737260
CIF: 43737260
Reg. Com.: J06/199/2021
CAEN: 7820
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 februarie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 13:58

Despre IDA CARE-HOME S.R.L.

IDA CARE-HOME S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bistriţa, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane" (cod CAEN 7820), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, IDA CARE-HOME S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 177.492 RON, in crestere fata de anul precedent (+44.2%). Profitul net inregistrat a fost de 9.489 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
177.492 RON
Venituri totale
189.656 RON
Cheltuieli totale
178.658 RON
Profit brut
10.998 RON
Profit net
9.489 RON
Marja profit net
5,35%
Active imobilizate
122 RON
Active circulante
94.194 RON
Stocuri
3.798 RON
Creanțe
74.437 RON
Casa & conturi bănci
15.959 RON
Capital propriu
72.303 RON

Contact

AdresaRomania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Codrului nr. 26

Adresă sediu social

Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Codrului nr. 26
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Codrului nr. 26
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Reluare activitate din 01.06.2022
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Platitor TVA
Nu

Stare inactivitate

Data inactivare
30 august 2021
Data reactivare
20 martie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
177.492 RON
Rezultat net
9.489 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 177.492 RON 123.050 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 189.656 RON 138.068 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 178.658 RON 90.280 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 10.998 RON 47.788 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 9.489 RON 47.194 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 122 RON 122 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 94.194 RON 14.562 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 94.316 RON 14.684 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 3.798 RON 1.969 RON
CreanțeSume de încasat 74.437 RON 966 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 15.959 RON 11.627 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 22.013 RON -48.130 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 72.303 RON 62.814 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active94.316RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

23,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale94.316 RON
Datorii totale22.013 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
10,1 %Profit net / active totale
ROE
13,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,28 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
76,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 177.492 +44,2% față de anul precedent 189.656 178.658 10.998 -77,0% față de anul precedent 9.489 -79,9% față de anul precedent 0 0
2023 123.050 +110,4% față de anul precedent 138.068 90.280 47.788 +3,7% față de anul precedent 47.194 +3,5% față de anul precedent 0 0
2022 58.498 58.498 12.405 46.093 45.607 0 0
2021 0 0 1.086 0 0 1.086 1.086

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 122 94.194 94.316 3.798 74.437 15.959
2023 122 14.562 14.684 1.969 966 11.627
2022 122 69.544 69.666 1.862 29.860 37.822
2021 122 77 199 0 0 77

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 22.013 +145,7% față de anul precedent 72.303 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 -48.130 -292,2% față de anul precedent 62.814 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 25.045 +2.013,5% față de anul precedent 44.621 Neraportat 1
2021 1.185 -986 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 177.492 RON. Profit: 9.489 RON

Cifra de afaceri: 177.492 RON. Profit: 9.489 RON

Cifra de afaceri
177.492 RON +44.24% față de anul precedent
Profit net
9.489 RON -79.89% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
22.013 RON +145.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 123.050 RON. Profit: 47.194 RON

Cifra de afaceri: 123.050 RON. Profit: 47.194 RON

Cifra de afaceri
123.050 RON +110.35% față de anul precedent
Profit net
47.194 RON +3.48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
-48.130 RON -292.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 58.498 RON. Profit: 45.607 RON

Cifra de afaceri: 58.498 RON. Profit: 45.607 RON

Cifra de afaceri
58.498 RON
Profit net
45.607 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
25.045 RON +2013.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.086 RON
Angajati
0
Datorii
1.185 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIDA CARE-HOME S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7820 in Mun. Bistriţa (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

IDA CARE-HOME S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7820 in Mun. Bistriţa (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7820, Bistriţa-Năsăud

MAUTIGLIBETO S.R.L.
CUI: 42520068CAEN: 7820
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Unirea Mun. Bistriţa2020-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
206.055 RON
Profit
10.495 RON
Angajati
2
ELBESTRIO SRL
CUI: 36187083CAEN: 7820
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2016-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
74.500 RON
Profit
1.478 RON
Angajati
2
AEGYS CONSULT SRL
CUI: 18889179CAEN: 7820
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2006-07-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
219.119 RON
Profit
119.792 RON
Angajati
29
FOR HUMANS EXPERT S.R.L.
CUI: 33872197CAEN: 7820
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2014-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.216 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7820, Bistriţa-Năsăud

PERSONOVA HOME CARE S.R.L.
CUI: 44062684CAEN: 7820
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2021-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.059.516 RON
Profit
410.651 RON
Angajati
4

Alte firme din Bistriţa-Năsăud

LORINTIU BUILDINGS S.R.L.
CUI: 43737244CAEN: 4100
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Mocod Com. Nimigea2021-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.611 RON
Profit
3.073 RON
Angajati
1
BIAL EDAN S.R.L.
CUI: 43737295CAEN: 4730
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2021-02-15
fara e-Factura
ALEX-CARLA DUET S.R.L.
CUI: 43711953CAEN: 5610
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Telciu Com. Telciu2021-02-10
fara e-Factura
BADIU FORESTIER S.R.L.
CUI: 43765597CAEN: 1611
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Bistriţa Bârgăului Com. Bistriţa Bârgăului2021-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
666.428 RON
Profit
80.010 RON
Angajati
1
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Rodna Com. Rodna2021-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
232.107 RON
Profit
13.944 RON
Angajati
4
POINT DUOVALMAT S.R.L.
CUI: 43933224CAEN: 9609
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2021-03-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.024 RON
Profit
13.327 RON
Angajati
0
NYL METAL S.R.L.
CUI: 45715919CAEN: 2511
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2022-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
109.950 RON
Profit
26.920 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul IDA CARE-HOME S.R.L.?

CUI-ul IDA CARE-HOME S.R.L. este 43737260.

Unde este sediul IDA CARE-HOME S.R.L.?

IDA CARE-HOME S.R.L. are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Codrului nr. 26, Mun. Bistriţa, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.

Cand a fost infiintata IDA CARE-HOME S.R.L.?

IDA CARE-HOME S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a IDA CARE-HOME S.R.L. in 2024?

In 2024, IDA CARE-HOME S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 177.492 RON.

Cati angajati are IDA CARE-HOME S.R.L.?

IDA CARE-HOME S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are IDA CARE-HOME S.R.L.?

IDA CARE-HOME S.R.L. are codul CAEN principal 7820 (Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane).

Ce profit a inregistrat IDA CARE-HOME S.R.L. in 2024?

IDA CARE-HOME S.R.L. a inregistrat un profit net de 9.489 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.