Activ Plătitor TVA

CHIC CALYPSO S.R.L.

CUI: 43820985
CIF: RO43820985
Reg. Com.: J02/415/2021
CAEN: 4211
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 martie 2021 · 5 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 14:12

Despre CHIC CALYPSO S.R.L.

CHIC CALYPSO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Vinga Com. Vinga, judetul ARAD, infiintata in 2021 (5 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor" (cod CAEN 4211), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CHIC CALYPSO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.168.829 RON, in scadere fata de anul precedent (-33.7%). Profitul net inregistrat a fost de 134.218 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 7, in scadere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.168.829 RON
Venituri totale
1.168.858 RON
Cheltuieli totale
1.004.834 RON
Profit brut
164.024 RON
Profit net
134.218 RON
Marja profit net
11,48%
Active imobilizate
681.533 RON
Active circulante
643.536 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
562.922 RON
Casa & conturi bănci
80.614 RON
Capital propriu
796.283 RON

Contact

AdresaRomania, ARAD, Sat Vinga Com. Vinga, Str. Constituţiei nr. 54, 317400
Telefon0730125751

Adresă sediu social

Romania, ARAD, Sat Vinga Com. Vinga, Str. Constituţiei nr. 54, 317400
Cod poștal: 317400
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ARAD, Sat Vinga Com. Vinga, Str. Constituţiei nr. 54, 317400
Cod postal
317400
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 26.02.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2022

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.168.829 RON
Rezultat net
134.218 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.168.829 RON 1.762.883 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.168.858 RON 1.762.908 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.004.834 RON 1.401.184 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 164.024 RON 361.724 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 134.218 RON 348.662 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 681.533 RON 638.706 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 643.536 RON 432.480 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.325.069 RON 1.071.186 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 23.885 RON
CreanțeSume de încasat 562.922 RON 355.778 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 80.614 RON 52.817 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 530.250 RON 409.121 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 796.283 RON 662.065 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 7 persoane 8 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.325.069RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

40,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.325.069 RON
Datorii totale530.250 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
10,1 %Profit net / active totale
ROE
16,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,21 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
60,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.168.829 -33,7% față de anul precedent 1.168.858 1.004.834 164.024 -54,7% față de anul precedent 134.218 -61,5% față de anul precedent 0 0
2023 1.762.883 +55,0% față de anul precedent 1.762.908 1.401.184 361.724 -24,3% față de anul precedent 348.662 -25,4% față de anul precedent 0 0
2022 1.137.040 1.137.044 659.276 477.768 467.222 0 0
2021 0 0 144 0 0 144 144

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 681.533 643.536 1.325.069 0 562.922 80.614
2023 638.706 432.480 1.071.186 23.885 355.778 52.817
2022 125.949 593.355 719.304 34.361 278.692 280.302
2021 0 137 137 0 0 137

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 530.250 +29,6% față de anul precedent 796.283 Neraportat 7 -12,5% față de anul precedent
2023 409.121 +62,3% față de anul precedent 662.065 Neraportat 8 +14,3% față de anul precedent
2022 252.026 +311.043,2% față de anul precedent 467.278 Neraportat 7 +600,0% față de anul precedent
2021 81 56 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

30din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare5 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2021 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2021 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.168.829 RON. Profit: 134.218 RON

Cifra de afaceri: 1.168.829 RON. Profit: 134.218 RON

Cifra de afaceri
1.168.829 RON -33.7% față de anul precedent
Profit net
134.218 RON -61.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 -12.5% față de anul precedent
Datorii
530.250 RON +29.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.762.883 RON. Profit: 348.662 RON

Cifra de afaceri: 1.762.883 RON. Profit: 348.662 RON

Cifra de afaceri
1.762.883 RON +55.04% față de anul precedent
Profit net
348.662 RON -25.38% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 +14.29% față de anul precedent
Datorii
409.121 RON +62.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.137.040 RON. Profit: 467.222 RON

Cifra de afaceri: 1.137.040 RON. Profit: 467.222 RON

Cifra de afaceri
1.137.040 RON
Profit net
467.222 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 +600% față de anul precedent
Datorii
252.026 RON +311043.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
144 RON
Angajati
1
Datorii
81 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCHIC CALYPSO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4211 in Sat Vinga Com. Vinga (ARAD)

CHIC CALYPSO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4211 in Sat Vinga Com. Vinga (ARAD)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4211, Arad

LAS VEGAS SRL
CUI: 1679601CAEN: 4211
Activ
ARAD, Mun. Arad1992-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.425.587 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
THUNDER ROAD SRL
CUI: 33664854CAEN: 4211
Activ
ARAD, Mun. Arad2014-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.154.622 RON
Profit
0 RON
Angajati
17
MOUNTAIN PEAK SRL
CUI: 23280929CAEN: 4211
Activ
ARAD, Sat Vârfurile Com. Vârfurile2008-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.447.515 RON
Profit
222.122 RON
Angajati
3
MOBIDO SPORT SRL
CUI: 16411207CAEN: 4211
Activ
ARAD, Sat Pecica Orş. Pecica2004-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.003.710 RON
Profit
222.221 RON
Angajati
8
ADONIS STRUCTURE SRL
CUI: 36385200CAEN: 4211
Activ
ARAD, Sat Iermata Com. Seleuş2016-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.522.472 RON
Profit
76.474 RON
Angajati
27
IPCON COMPANY S.R.L.
CUI: 39040396CAEN: 4211
Activ
ARAD, Mun. Arad2018-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
380.092 RON
Profit
0 RON
Angajati
6

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4211, Arad

SOLVALSERV S.R.L.
CUI: 43503561CAEN: 4211
Activ
ARAD, Orş. Chişineu-Criş2020-12-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
934.558 RON
Profit
204.220 RON
Angajati
2
LUCRAMAR CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 42519357CAEN: 4211
Activ
ARAD, Mun. Arad2020-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
998.359 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
CONSNEN S.R.L.
CUI: 45024603CAEN: 4211
Activ
ARAD, Sat Buteni Com. Buteni2021-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
124.408 RON
Profit
34.459 RON
Angajati
1

Alte firme din Arad

AST CONSTRUCT & TRANS S.R.L.
CUI: 43820977CAEN: 4312
Activ
ARAD, Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu2021-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.585 RON
Profit
20.084 RON
Angajati
0
CARETTA LOGISTIC S.R.L.
CUI: 43836310CAEN: 2370
Activ
ARAD, Orş. Pecica2021-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
497.409 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
TELCOTHINK S.R.L.
CUI: 43702653CAEN: 6202
Activ
ARAD, Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu2021-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
493.484 RON
Profit
417.389 RON
Angajati
1
KPN BULLYS S.R.L.
CUI: 43942397CAEN: 0149
Activ
ARAD, Sat Horia Com. Vladimirescu2021-03-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
400 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
NERONE UTVINIS S.R.L.
CUI: 45327593CAEN: 8299
Activ
ARAD, Sat Zimandcuz Com. Zimandu Nou2021-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
48.000 RON
Profit
819 RON
Angajati
1
CORALIA FANGE SRL
CUI: 17799027CAEN: 4711
Activ
ARAD, Sat Târnova Com. Târnova2005-07-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.681.011 RON
Profit
60.129 RON
Angajati
8

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CHIC CALYPSO S.R.L.?

CUI-ul CHIC CALYPSO S.R.L. este 43820985.

Unde este sediul CHIC CALYPSO S.R.L.?

CHIC CALYPSO S.R.L. are sediul in Romania, ARAD, Sat Vinga Com. Vinga, Str. Constituţiei nr. 54, 317400, Sat Vinga Com. Vinga, judetul ARAD.

Cand a fost infiintata CHIC CALYPSO S.R.L.?

CHIC CALYPSO S.R.L. a fost infiintata in anul 2021 (5 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CHIC CALYPSO S.R.L. in 2024?

In 2024, CHIC CALYPSO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.168.829 RON.

Cati angajati are CHIC CALYPSO S.R.L.?

CHIC CALYPSO S.R.L. a raportat un numar mediu de 7 salariati in 2024.

Ce activitate are CHIC CALYPSO S.R.L.?

CHIC CALYPSO S.R.L. are codul CAEN principal 4211 (Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor).

Ce profit a inregistrat CHIC CALYPSO S.R.L. in 2024?

CHIC CALYPSO S.R.L. a inregistrat un profit net de 134.218 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.