Transporturi rutiere de mărfuri
Surse și actualizareDespre ALTHAL TRANSPORTS S.R.L.
ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Tălmaciu, judetul SIBIU, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 849.945 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+95.4%). Profitul net inregistrat a fost de 60.507 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 849.945 RON
- Venituri totale
- 854.956 RON
- Cheltuieli totale
- 782.923 RON
- Profit brut
- 72.033 RON
- Profit net
- 60.507 RON
- Marja profit net
- 7,12%
- Active imobilizate
- 527.153 RON
- Active circulante
- 289.289 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 241.925 RON
- Casa & conturi bănci
- 47.364 RON
- Capital propriu
- 137.077 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, SIBIU, Orş. Tălmaciu, Pţa. Textiliştilor nr. 17, 555700
- Cod postal
- 555700
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Strain
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 03.01.2022
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
- Platitor TVA
- Da
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 2 februarie 2024
- Data reactivare
- 27 februarie 2024
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2022 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 849.945 RON
- Rezultat net
- 60.507 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 849.945 RON | 435.009 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 854.956 RON | 435.309 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 782.923 RON | 311.356 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 72.033 RON | 123.953 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 60.507 RON | 104.121 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 527.153 RON | 388.383 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 289.289 RON | 205.243 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 816.442 RON | 593.626 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 241.925 RON | 174.829 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 47.364 RON | 30.414 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 679.365 RON | 517.056 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 137.077 RON | 76.570 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 7,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 44,1 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,43 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 16,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 849.945 +95,4% față de anul precedent | 854.956 | 782.923 | 72.033 -41,9% față de anul precedent | 60.507 -41,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 435.009 | 435.309 | 311.356 | 123.953 | 104.121 | 0 | 0 |
| 2022 | 0 | 13 | 27.764 | 0 | 0 | 27.751 | 27.751 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 527.153 | 289.289 | 816.442 | 0 | 241.925 | 47.364 |
| 2023 | 388.383 | 205.243 | 593.626 | 0 | 174.829 | 30.414 |
| 2022 | 108.427 | 6.458 | 114.885 | 800 | 243 | 5.415 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 679.365 +31,4% față de anul precedent | 137.077 | Neraportat | 1 |
| 2023 | 517.056 +263,0% față de anul precedent | 76.570 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 142.436 | -27.551 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
7 repere. O singură cronologie.
Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 849.945 RON. Profit: 60.507 RON
Cifra de afaceri: 849.945 RON. Profit: 60.507 RON
- Cifra de afaceri
- 849.945 RON +95.39% față de anul precedent
- Profit net
- 60.507 RON -41.89% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 679.365 RON +31.39% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 435.009 RON. Profit: 104.121 RON
Cifra de afaceri: 435.009 RON. Profit: 104.121 RON
- Cifra de afaceri
- 435.009 RON
- Profit net
- 104.121 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 517.056 RON +263.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30186/2023transmitere părţi sociale pentru persoane fizice, domeniu principal de activitate/activitate principală, text domeniu principal de activitate/activitate principală
transmitere părţi sociale pentru persoane fizice, domeniu principal de activitate/activitate principală, text domeniu principal de activitate/activitate principală
Deschide înregistrarea completă2022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 27.751 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 142.436 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataALTHAL TRANSPORTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Orş. Tălmaciu (SIBIU)
ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Orş. Tălmaciu (SIBIU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
30.062023Mentiune · Buletin 30186/2023transmitere părţi sociale pentru persoane fizice, domeniu principal de activitate/activitate principală, text domeniu principal de activitate/activitate principală
transmitere părţi sociale pentru persoane fizice; domeniu principal de activitate/activitate principală; text domeniu principal de activitate/activitate principală; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 15.06.2023, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice; revocare, numire persoane împuternicite, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității
- Companie
- ALTHAL TRANSPORTS S.R.L.
- CUI
- 45423345
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 30.06.2023
- Registrul Comerțului
- J32/1/2022
- EUID
- ROONRC.J32/1/2022
- Sediu
- Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Piaţa TEXTILIŞTILOR, Nr. 17, Judet Sibiu
- Număr încheiere
- 8065
- Data încheierii
- 28.06.2023
- Număr dosar
- 27688
- Data dosarului
- 21.06.2023
- Tribunal
- Sibiu
Subiecte
transmitere părţi sociale pentru persoane fizice, domeniu principal de activitate/activitate principală, text domeniu principal de activitate/activitate principală
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 2 din 15.06.2023
- Act constitutiv actualizat din 15.06.2023
- Declarație pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționare/desfășurare a activității nr. 27688 din 21.06.2023
- depunerea actului constitutiv actualizat
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Sibiu
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Sibiu
Alte firme din Sibiu
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ALTHAL TRANSPORTS S.R.L.?
CUI-ul ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. este 45423345.
Unde este sediul ALTHAL TRANSPORTS S.R.L.?
ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. are sediul in Romania, SIBIU, Orş. Tălmaciu, Pţa. Textiliştilor nr. 17, 555700, Orş. Tălmaciu, judetul SIBIU.
Cand a fost infiintata ALTHAL TRANSPORTS S.R.L.?
ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. in 2024?
In 2024, ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 849.945 RON.
Cati angajati are ALTHAL TRANSPORTS S.R.L.?
ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are ALTHAL TRANSPORTS S.R.L.?
ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).
Ce profit a inregistrat ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. in 2024?
ALTHAL TRANSPORTS S.R.L. a inregistrat un profit net de 60.507 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 25 februarie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 25 martie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.