Activ

RIDEAST S.R.L.

CUI: 45431348
CIF: 45431348
Reg. Com.: J2022000005320
CAEN: 7721
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 ianuarie 2022 · 4 ani
Distribuie:

Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 09:29

Despre RIDEAST S.R.L.

RIDEAST S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Avrig, judetul SIBIU, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv" (cod CAEN 7721), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RIDEAST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 49.780 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+246.9%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 19.140 RON in 2022 la 49.780 RON in 2024. Datoriile raportate (94.060 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
49.780 RON
Venituri totale
49.780 RON
Cheltuieli totale
60.594 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
3.486 RON
Active circulante
11.919 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
11.919 RON
Capital propriu
-78.575 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Orş. Avrig, Str CÂNEPII nr. 49A

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Orş. Avrig, Str CÂNEPII nr. 49A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Orş. Avrig, Str CÂNEPII nr. 49A
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 05.01.2022
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Avrig
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2022 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
49.780 RON
Rezultat net
-10.814 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 49.780 RON 14.350 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 49.780 RON 14.350 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 60.594 RON 56.977 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 10.814 RON 42.627 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 10.814 RON 42.627 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 3.486 RON 16.703 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 11.919 RON 8.766 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 15.405 RON 25.469 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 11.919 RON 8.766 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 94.060 RON 93.230 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -78.575 RON -67.761 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active15.405RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

610,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale15.405 RON
Datorii totale94.060 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,13 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-510,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 49.780 +246,9% față de anul precedent 49.780 60.594 0 0 10.814 10.814
2023 14.350 -25,0% față de anul precedent 14.350 56.977 0 0 42.627 42.627
2022 19.140 19.140 44.474 0 0 25.334 25.334

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 3.486 11.919 15.405 0 0 11.919
2023 16.703 8.766 25.469 0 0 8.766
2022 29.919 697 30.616 0 0 697

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 94.060 +0,9% față de anul precedent -78.575 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 93.230 +67,2% față de anul precedent -67.761 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 55.767 -25.134 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2022 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2022 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 49.780 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 49.780 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
49.780 RON +246.9% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
10.814 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
94.060 RON +0.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 14.350 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 14.350 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
14.350 RON -25.03% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
42.627 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
93.230 RON +67.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 19.140 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 19.140 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
19.140 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
25.334 RON
Angajati
1
Datorii
55.767 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRIDEAST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7721 in Orş. Avrig (SIBIU)

RIDEAST S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7721 in Orş. Avrig (SIBIU)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7721, Sibiu

XTUR EUROPA SRL
CUI: 35295761CAEN: 7721
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2015-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
52.167 RON
Profit
6.232 RON
Angajati
1
UTV PALTINIS S.R.L.
CUI: 47337283CAEN: 7721
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2022-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.900 RON
Profit
5.244 RON
Angajati
0
CABANA MUSCHETARILOR SRL
CUI: 36098270CAEN: 7721
Activ
SIBIU, Sat Porumbacu de Sus Com. Porumbacu de Jos2016-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.796 RON
Profit
12.598 RON
Angajati
0
REVOLUTEQ SIB S.R.L.
CUI: 40612866CAEN: 7721
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2019-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.550 RON
Profit
11.249 RON
Angajati
0
HIGHSPORTS WEBMARKET SRL
CUI: 34607091CAEN: 7721
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2015-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
469.165 RON
Profit
20.712 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7721, Sibiu

NEVEL EVENTS S.R.L.
CUI: 45717073CAEN: 7721
Activ
SIBIU, Com. Sadu2022-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.450 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SOCIAL AVENTURA S.R.L.
CUI: 45747716CAEN: 7721
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2022-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
104.407 RON
Profit
8.752 RON
Angajati
0

Alte firme din Sibiu

ALTHAL TRANSPORTS S.R.L.
CUI: 45423345CAEN: 4941
Activ
SIBIU, Orş. Tălmaciu2022-01-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
849.945 RON
Profit
60.507 RON
Angajati
1
CODEMARS S.R.L.
CUI: 45431372CAEN: 6210
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2022-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
422.154 RON
Profit
348.540 RON
Angajati
1
NICOL & DANIEL CONS S.R.L.
CUI: 45418950CAEN: 4312
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2021-12-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
207.700 RON
Profit
65.247 RON
Angajati
1
LEMONTREE SIBIU S.R.L.
CUI: 45455789CAEN: 6832
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2022-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.324 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
TRANSIB VAB S.R.L.
CUI: 45313962CAEN: 4933
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2021-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
108.351 RON
Profit
6.779 RON
Angajati
0
MIDCON EXPERT S.R.L.
CUI: 45557720CAEN: 7112
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2022-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ROSA RUBRA S.R.L.
CUI: 46581173CAEN: 4771
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2022-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
150.597 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MONTAJ SIBGROUP SRL
CUI: 24670423CAEN: 4332
Activ
SIBIU, Sat Sadu Com. Sadu2008-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.108 RON
Profit
2.981 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RIDEAST S.R.L.?

CUI-ul RIDEAST S.R.L. este 45431348.

Unde este sediul RIDEAST S.R.L.?

RIDEAST S.R.L. are sediul in Romania, SIBIU, Orş. Avrig, Str CÂNEPII nr. 49A, Orş. Avrig, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata RIDEAST S.R.L.?

RIDEAST S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RIDEAST S.R.L. in 2024?

In 2024, RIDEAST S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 49.780 RON.

Cati angajati are RIDEAST S.R.L.?

RIDEAST S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are RIDEAST S.R.L.?

RIDEAST S.R.L. are codul CAEN principal 7721 (Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv).

Ce profit a inregistrat RIDEAST S.R.L. in 2024?

RIDEAST S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 10.814 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.