Activități ale holding-urilor
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 11:49
Despre IMMO BLOCK S.R.L.
IMMO BLOCK S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2022 (4 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale holding-urilor" (cod CAEN 6421), in sectorul telecomunicatii si tehnologia informatiei. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca inactiv (din august 2025).
In 2024, IMMO BLOCK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 7.899 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-89.9%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 2 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 44.420 RON in 2022 la 7.899 RON in 2024. Datoriile raportate (422.450 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 7.899 RON
- Venituri totale
- 906.023 RON
- Cheltuieli totale
- 1.358.554 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 639.214 RON
- Active circulante
- 152.582 RON
- Stocuri
- 21.815 RON
- Creanțe
- 117.515 RON
- Casa & conturi bănci
- 13.252 RON
- Capital propriu
- 369.346 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Argentina nr. 25, 11753
- Detalii
- PARTER
- Cod postal
- 11753
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 09.03.2023
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 30 iulie 2024 - 8 august 2025
Stare inactivitate
- Status inactiv
- Da
- Data inactivare
- 8 august 2025
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2022 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 7.899 RON
- Rezultat net
- -474.455 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 7.899 RON | 78.357 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 906.023 RON | 362.517 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.358.554 RON | 348.016 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 14.501 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 11.130 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 452.531 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 474.455 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 639.214 RON | 1.539.117 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 152.582 RON | 115.695 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 791.796 RON | 1.654.812 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 21.815 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 117.515 RON | 102.681 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 13.252 RON | 13.014 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 422.450 RON | 833.489 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 369.346 RON | 822.792 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 2 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,36 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 46,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 7.899 -89,9% față de anul precedent | 906.023 | 1.358.554 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 452.531 | 474.455 |
| 2023 | 78.357 +76,4% față de anul precedent | 362.517 | 348.016 | 14.501 -61,8% față de anul precedent | 11.130 -55,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 44.420 | 462.277 | 424.273 | 38.004 | 24.714 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 639.214 | 152.582 | 791.796 | 21.815 | 117.515 | 13.252 |
| 2023 | 1.539.117 | 115.695 | 1.654.812 | 0 | 102.681 | 13.014 |
| 2022 | 1.644.120 | 46.541 | 1.690.661 | 0 | 36.651 | 9.890 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 422.450 -49,3% față de anul precedent | 369.346 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 833.489 -5,2% față de anul precedent | 822.792 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2022 | 879.057 | 811.662 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
8 repere. O singură cronologie.
Din 2022 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.
2025 2 repere
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2024 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 7.899 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 7.899 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 7.899 RON -89.92% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 474.455 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 422.450 RON -49.32% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 9376/2024Poprire acţiuni/părţi sociale conform actului Adresă din data: 26.03.2024
Poprire acţiuni/părţi sociale conform actului Adresă din data: 26.03.2024
Deschide înregistrarea completă2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 78.357 RON. Profit: 11.130 RON
Cifra de afaceri: 78.357 RON. Profit: 11.130 RON
- Cifra de afaceri
- 78.357 RON +76.4% față de anul precedent
- Profit net
- 11.130 RON -54.96% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 833.489 RON -5.18% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 44.420 RON. Profit: 24.714 RON
Cifra de afaceri: 44.420 RON. Profit: 24.714 RON
- Cifra de afaceri
- 44.420 RON
- Profit net
- 24.714 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 879.057 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIMMO BLOCK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6421 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
IMMO BLOCK S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6421 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
01.042024Mentiune · Buletin 9376/2024Poprire acţiuni/părţi sociale conform actului Adresă din data: 26.03.2024
Poprire acţiuni/părţi sociale conform actului Adresă din data: 26.03.2024
- Companie
- IMMO BLOCK S.R.L.
- CUI
- 45739055
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 01.04.2024
- Registrul Comerțului
- J40/4107/2022
- EUID
- ROONRC.J40/4107/2022
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 1, Strada ARGENTINA, Nr. 25, PARTER
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 53670
- Data încheierii
- 29.03.2024
- Număr dosar
- 125268
- Data dosarului
- 28.03.2024
- Tribunal
- Bucureşti
Subiecte
Poprire acţiuni/părţi sociale conform actului Adresă din data: 26.03.2024
Documente menționate
- Adresă din 26.03.2024, cu următorul conţinut: infiintarea popririi asupra unui numar de 393474 parti sociale apartinand asociatului debitor Stan Cristian Stefan, conform Adresei din 26.03.2024 emis de BEJ BOGATIE SILVIA LAURA, in dosarul nr. 378/2024
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Cele mai mari firme — CAEN 6421, Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul IMMO BLOCK S.R.L.?
CUI-ul IMMO BLOCK S.R.L. este 45739055.
Unde este sediul IMMO BLOCK S.R.L.?
IMMO BLOCK S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Argentina nr. 25, 11753, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata IMMO BLOCK S.R.L.?
IMMO BLOCK S.R.L. a fost infiintata in anul 2022 (4 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a IMMO BLOCK S.R.L. in 2024?
In 2024, IMMO BLOCK S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 7.899 RON.
Cati angajati are IMMO BLOCK S.R.L.?
IMMO BLOCK S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are IMMO BLOCK S.R.L.?
IMMO BLOCK S.R.L. are codul CAEN principal 6421 (Activități ale holding-urilor).
Ce profit a inregistrat IMMO BLOCK S.R.L. in 2024?
IMMO BLOCK S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 474.455 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.